İlçemizde 4’üncüsü düzenlenen İftar Proğramına Yoğun İlgi.

Hamamözü Belediye Başkanlığımız ve İlçemiz Kaymakamlığınca 4’üncü düzenlenen İlçemiz Merkez ve Köyleri ile Beraber İftar Proğramı ve Hamamözü Belediyemizce hizmete sunulan İlçemizin 60 yıllık hayali olan Arkutbey Kaplıcalarının açılış töreni gerçekleşti.

Vatandaşlarımızın yoğun katılım gösterdiği iftar ve Arkutbey Kaplıcalarının açılış proğramı duaların okunması ile başladı.

Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ yaptığı kaplıca açılışı konuşmasında; ”

İlçemizin 60 yıllık hayali olan Arkutbey Kaplıcaları açılışı törenine hoş geldiniz sefalar getirdiniz. İlçemize yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen siyasi ve bürokratlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.” Dedi.

Arkutbey Kaplıcaları açılış proğramının ardından İftar Proğramına geçildi. Burada da vatandaşlarımıza bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ ;

“Ramazan-ı Şerif, Kuran’da methedilmiş mübarek bir ay. Kardeşliğimizin daha da pekiştiği, gönüllerimizin coştuğu bu mübarek Ramazan ayında bir araya gelmemiz ayrı bir anlam ifade ediyor. Allah Teâlâ’nın, ‘Muhakkak ki Müminler kardeştir’ ayeti kerimesinde buyurduğu üzere ümit ediyoruz ki bu günler ülkemizin, milletimizin, devletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin zirve yapmasına vesile olur.

İftar ve Kaplıca açılış programımıza bizleri kırmayıp uzaktan ve yakından teşrif eden siz değerli hemşehrilerime ve misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.” Dedi.

İftar Sonrası Halkımıza ve Çocuklarımıza Yönelik Etkinlikler Düzenlenendi. Meddah ve Orta Oyunu, Hacivat Karagöz, Tasavvuf Musikisi Konseri, Semazen Gösterisi, Balon Show, Palyaço ve Kostümlerle Çocuklara Yönelik Eğlenceler, Osmanlı Şerbeti İkramı, Pamuk Şekeri ve Patlamış Mısır İkramının yapıldığı iftar proğramında çocuklar doyasıya eğlendi.

Düzenlenen iftar ve açılış proğramına Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ ‘ın yanısıra İlçemiz Kaymakam V. Ahmet Salih POÇANOĞLU, Ak Parti 21-22. dönem Milletvekilimiz Akif GÜLLE, 23-24. dönem Milletvekilimiz Avni ERDEMİR, Ak Parti Amasya Milletvekili Adayımız Hasan ÇİLEZ, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet KAHRİMAN, Osmancık Belediye Başkanı Hamza KARATAŞ, Amasya SGK İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan KAYA, daire amirleri, mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı.