Hamit KAPLAN Vefatının 42. Yılında Mezarı Başında Anıldı.

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamit KAPLAN ‘nın Vefatının 42. Yılı Münasebetiyle Mezarı Başında Rahmet ve Dua ile Anıldı.

Hamamözü Kaymakam V. Ahmet Salih POÇANOĞLU ve Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ ‘ın ev sahipliğinde gerçekleşen anma programına Amasya Vali Yrd. Turgay İLHAN, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Şemsettin BAL, İlçemiz protokolü, merhum Hamit KAPLAN’ın oğlu Atilla KAPLAN ve kızkardeşi, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Merhum Hamit KAPLAN ’ın mezarı başında gerçekleşen anma programında ilk olarak Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu, törende daha sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ;

“42 Yıl önce genç yaşta elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu merhum Hamit KAPLAN ‘ı anma törenine Hoş Geldiniz.

Merhum Hamit KAPLAN, genç yaşına rağmen  175 kez milli mayoyu giymiş, defalarca dünya ve olimpiyat şampiyonu olmuştur. Çalışkanlığı,azmi,efendiliği ve spor ahlakı ile türk güreşinde bir ekol olmuştur.

Kendisi Türk Milletinin daima gururu olmuş ve olmaya devam edecektir.

Bizlere düşen görevin Atalarımızın geçmişteki başarılarının gururunu yaşarken, bizlerden sonra gelecek nesillere bizlerle gurur duyacakları eserler ve başarılar bırakmak olduğunu düşünüyorum.

Hayatının en verimli döneminde 5 Ocak 1976 tarihinde kaybettiğimiz büyük şampiyon Hamit KAPLAN’ı ve hocası Adil CANDEMİR’i, İsmail TOPÇAM ’ı ve vefat eden tüm sporcularımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Allah Rahmet Eylesin.” dedi.