Milli Güreşçimiz Hamit KAPLAN, 43.Yılında Mezarı Başında Anıldı.

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Hamit KAPLAN ‘nın Vefatının 43. Yılı Münasebetiyle Mezarı Başında Rahmet ve Dua ile Anıldı.

Hamamözü Kaymakam V. Mehmet Deniz ARABACI ve Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ ‘ın ev sahipliğinde gerçekleşen anma programına Ak Parti Amasya Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Hasan ÇİLEZ, Amasya Vali Yrd. Ferhat BURAKGAZİ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan KAYA, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kadir KILIÇ, İlçe Müftü V. Adem AYRANCI, merhum Hamit KAPLAN’ın oğlu Atilla KAPLAN, İlçemiz protokolü, sporcular, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ yaptığı konuşmada; ”Merhum Hamit KAPLAN, genç yaşına rağmen 175 kez milli mayoyu giymiş, defalarca Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmuştur. Çalışkanlığı, azmi, efendiliği ve spor ahlakı ile Türk Güreşinde bir ekol olmuştur. Elim bir trafik kazası sonucu genç yaşta kaybettiğimiz büyük şampiyon Hamit KAPLAN ‘ı, hocası Adil CANDEMİR ‘i, İsmail TOPÇAM ‘ı ve vefat eden tüm sporcularımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Allah Rahmet Eylesin.” Dedi.