İlçemizde 18.Geleneksel Karakucak Güreşleri Yapıldı.

Bu yıl 18.si düzenlenen  Hamit KAPLAN – Adil CANDEMİR – İsmail TOPÇAM Karakucak Güreşleri Kültür Etkinlikleri açılış töreni 05 Ekim 2018  saat 09:30 ‘da İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konulması, ardından şampiyon güreşçilerimizin kabirlerini ziyaret ile başladı.

Cuma Namazı öncesinde merhum şampiyonlar Hamit KAPLAN – Adil CANDEMİR – İsmail TOPÇAM gibi güreş camiasında vefat edenlerin ve aziz şehitlerimizin ruhuna merkez Arkutbey Camiinde mevlidi-şerif okutularak lokum ikramında bulunuldu.

06 Ekim 2018 Cumartesi günü İlçemiz Stadında Saat:10:00 ‘da başlayan güreşlere il ve ilçelerken yoğun katılım gerçekleşti.

Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ yaptığı açılış konuşmasında;

“18.sini düzenlediğimiz Hamit KAPLAN – Adil CANDEMİR ve İsmail TOPÇAM Karakucak Güreşlerine Hoşgeldiniz.

Bu organizasyonda ki amacımız Hamamözü ‘nün ve ülkemizin gururu dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşçilerimizi anmak, ata sporumuz güreşi yeni nesillere aktarmak, ilçemizde ve ülkemizde birlik, beraberlik ve dayanışmaya katkıda bulunmanın yanı sıra, gençlerimize milletimizin ahde vefalı olduğunu göstermektir.

Bu etkinliğimizde bizlere yalnız bırakmayıp, gerek teşrif edip onurlandıran, gerekse mesaj ve telefonla arayarak iyi temennilerde bulunan siyasilerimize, bürokratlarımıza, dernek başkanı ve üyelerine il ve ilçelerden deşrif eden misafirlerimize, güreşçilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim.” Dedi.

Başkan DESTEBAŞ yaptığı konuşmanın sonunda “18.sini düzenlediğimiz Hamit KAPLAN – Adil CANDEMİR – İsmail TOPÇAM Karakucak Güreşleri Kültür Etkinliklerimize katılarak bizleri onurlandıran ; Sayın Valimiz Dr.Osman VAROL‘a, İlçe Kaymakam V. Ali Osman BULAT’a Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR’e, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK’a Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK’e, Göynücek Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN’e, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İSPİR’e, KYK Genel Müdür Yardımcısı Hasan DAVULCU’ya, Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SAATCI’ya, Ak Parti Merzifon İlçe Başkanı Yasin KUZUCU’ya, Ak Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Yakup DOLUEL’e, İl Genel Meclis Üyelerimize, Belediye Meclis Üyelerimize, Siyasi Parti Temsilcilerine, Köy ve Mahalle Muhtarlarına, Oda ve Dernek Başkanlarına, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT’a, İl Jandarma Komutanı Ali YILDIZ’a Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah KODEK’e, Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri A.Faruk AYKUTLU’ya, Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mürsel KULUOĞLU’na, Amasya PTT Müdürü Cafer BOLAT’a, İlçe Protokolümüze, güreş tertip komitesine, emniyet çalışanlarımıza, sağlık çalışanlarımıza ,belediye çalışanlarımıza, güreş organizasyonumuzu tertip eden Ziya KAMBUR ve Murat KAMBUR‘a, Güreş Ağası Caner KAYA’ya, bundan önceki yıllarda ağalık yapan etkinlik ağalarımıza, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyenlere, güreşlerimize katılım sağlayarak etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan  güreş severlere ve Tüm Halkımıza Teşekkür ediyorum.” Dedi.

18.si düzenlenen Hamit KAPLAN – Adil CANDEMİR – İsmail TOPÇAM Karakucak Güreşleri Kültür Etkinlikleri kapsamında Başpehlivanlığı Rıza YILDIRIM kazanırken, Recep KARA ikinci, Fatih KAMBUR ve Yalçın SÖZEN üçüncülüğü paylaştı. 2018 yılı güreş Ağası Caner KAYA oldu.