Belediyemizce Tarih ve Kültür Gezisi’nin 2.Tamamlandı.

Hamamözü Belediye Başkanlığımızca İlçemizde bulunan hemşehrilerimize yönelik ücretsiz olarak düzenlenen ve 3 gün süren Bursa-Çanakkale-İstanbul Tarih ve Kültür Gezilerinin ikinci kafileside bugün ilçemize ulaştı.

Ankara ‘da bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet camii ile başlayan gezi Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olarak kurulan ve külliyelerle şekillenen Bursa Ulu Camii ile tarihi camii ve türbeleri gezildi.
Ardından Çanakkale de 57. Alay Şehitliği, Seddül Bahr, Kilit Bahr, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş Şehitliği, Hastane Şehitliği, Arıburnu, Conkbayırı, Namazgâh ve Mecidiye Tabyası, Alçıtepe, Anzak Koyu ve Çanakkale Şehitler anıtı ziyaretlerinde duygu dolu anlar yaşandı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan, tarihi ve kültürel değerleri ile büyük önemi bulunan Bursa’yı ve kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale’yi ziyaret eden hemşehrilerimiz tarihi yolculukta unutulmaz anlar yaşadı.

Geziye katılan vatandaşlarımız; ”Bursa ve Çanakkale’yi bu topraklarda yaşayan her bir ferdin ziyaret etmesi gerekir. Bizlere bu imkânı sağlayan Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ’a teşekkür ederiz. Bizlere buraları görme imkanı sağladığı için Allah Razı Olsun” dedi.

Belediye Başkanımız Bahattin DESTEBAŞ;”
“Gezinin amacının Osmanlı İmparatorluğunun ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda önemli yeri olan Bursa ve Çanakkaleyi yerinde gezmelerini, bu memleketin bu vatanın nasıl kurtarıldığını hangi meşakkatlerden geçildiğini gözleri ile görmeleri ve o duyguyu birebir orada yaşamaları idi.

Bizler de bunlara vesile olabildiysek ne mutlu. Çok şükür her iki gezi kafilemizde kazasız belasız ilçemize geri döndü. Bende geziye katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. İnşallah imkânlarımız çerçevesinde bu tür hizmetlerimize de devam edeceğiz.” Dedi.